Novak Đoković u finalu turnira u Majamiju

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Majamiju, pošto je večeras pobedio Belgijanca Davida Gofana u dva seta – 7:6, 6:4.

Đoković će se za šestu titulu u Majamiju boriti sa pobednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Kei Nišikori i Nik Kirjos.

U prvom setu se vodila velika borba na terenu, taj deo meča je trajao čak 79 minuta i rešen je u taj-brejku.

Gofan na početku seta nije uspeo da iskoristi greške Đokovića i napravi brejk, ali ono što mu nije pošlo za rukom u prvom gemu jeste u sedmom. Međutim, najbolji teniser sveta je već u narednom gemu uzvratio istom merom i izjednačio na 4:4.

Fantastična borba viđena je u taj-brejku u kojem je Đoković iskoristio grešku Gofana, stigao do set lopte i poveo sa 1:0.

Početak drugog seta je bio mirniji, teniseri su bili sigurni na svoj servis sve do sedmog gema kada je Đoković napravio odlučujući brejk.