Novi poraz košarkaša Partizana u Jadranskoj ligi

Košarkaši Partizana zabeležili su treći uzastopni poraz u Jadranskoj ligi, pošto su danas u hali Pionir izgubili od Igokee sa 73:66 (11:22, 17:12, 22:14, 23:18).

Partizan posle 17. kola ima šest pobeda uz 11 poraza i 10. je na tabeli, dok je Igokea sa istim skorom na 11. mestu.

Najefikasniji u beogradskom klubu bio je Džamar Vilson sa 20 poena, devet je postigao Danilo Andjušić, Kevin Džons, a šest Andreja Milutinović. Igokeu je sa 26 predvodio Vuk Radivojević.

Domaćin je igrao dobro u prvoj četvrtini predvodjen Džonsom i Vilsonom i imao prednost i od 11 poena, ali je gostujuća ekipa uspela da smanji zaostatak do poluvremena, a u trećoj deonici i preokrene.

Crno-beli su se mučili u napadu, što je Igokea iskoristila i u poslednjoj četvrtini imala i 11 poena prednosti. Partizan je do kraja utakmice smanjio zaostatak, ali nije uspeo išta više pa je klub iz Republike Srpske zabeležio pobedu.

Partizan će u sledećem kolu gostovati poslednjeplasiranoj Sutjeski 4. januara, dok će Igokea dan ranije dočekati MZT.