Novi tripl-dabl Vestbruka, Jokić odličan u porazu Denvera

Košarkaši Oklahome pobedili su prethodne noći Vašington sa 126:115 posle produžetka u NBA ligi, dok je Majami u gostima slavio sa 106:98 protiv Denvera, a odličnu partiju pružio je srpski košarkaš Nikola Jokić.

U pobedi Oklahome nad Vašingtonom Rasel Vesbruk je zabeležio četvrti uzastopni „tripl-dabl“, deveti u sezoni, 46. On je postigao 35 poena, uz 14 skokova i 11 asistencija.

Oklahoma je sjajnom igrom dobila prvu četvrtinu sa 32:19, ali je Vašington početkom drugog perioda preuzeo kontrolu nad utakmicom, preokrenuo i polako počeo da gradi prednost, ali je domaćin ipak u finišu susreta stigli do izjednačenja i to trojkom Vestbruka na osam sekundi do kraja.

U produžecima Vestbruk je bio ključan igrač, postigao je 14 poena i predvodio Oklahomu do pobede.

Pored Vestbruka, zapaženu ulogu u trijumfu protiv Vašingtona imao je i Viktor Oladipo sa 25 poena, dok je Enes Kanter ubacio 14. S druge strane, u ekipi Vašingtona istakao se Bredli Bil sa 35 poena, a Markiv Moris dodao je 19.

Oklahomi je to 11. trijumf u sezoni, a uz to imaju i osam poraza, dok Vašington s druge strane ima šest pobeda i 10 poraza.

Denver Nagetsi su poraženi od Majamija 98:106, a Nikola Jokić bio je jedan od najboljih u poraženom timu.

On je za a 24 minuta postigao 17 poena i imao 14 skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Pored njega zapaženu ulogu imali su Džamir Nelson i Vilson Čendler koji su postigli po 17 poena.

Majami, koji sada ima pet pobeda i 12 poraza, predvodili su Hasan Vajtsajd sa 25 poena i Vejn Elington sa 22, dok je Goran Dragić ubacio 16.

Još jednu impresivnu partiju večeri pružio je Karl Entoni Tauns, ali njegovih 47 poena i 18 skokova nisu bili dovoljni Minesoti, koja je izgubila od Njujorka sa 104:106.

Tauns je postao najmladji igrač u istoriji svoga tima koji je na jednom meču postigao više od 40 poena. Nemanja Bjelica nije uspeo da se upiše u strelce za 15 minuta provedenih na parketu, pošto je upisao samo dve asistencije.

Odlučujuće poene za trijumf Njujorka postigao je Karmelo Entoni dve sekunde pre kraja susreta. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kristaps Prozingisu sa 29 poena, dok je Entoni ubacio 14.

Detroit je u gostima pobedio Boston u gostima rezultatom 121:114, a Kentavijus Koldvel Poup je ubacio 25 poena za pobednički tim, a Andre Dramond je postigao 20 poena, uz 17 skokova. Boban Marjanović nije bio ni na klupi Detroita.

U ekipi Bostona istakao se Ajzea Tomas sa 27 poena, u koje ipak nije uračunat ovaj nestvaran pogodak.

Detroit sada ima devet pobeda i 10 poraza, dok Boston s druge strane ima skor 10/7.

U ostalim mečevima NBA lige igranim u noći izmedju srede i četvrtka Toronto je sa 120:105 pobedio Memfis, dok su Los Andjeles Lejkersi sa 96:90 bili bolji od Čikaga, a San Antonio je sa 94:87 trijumfovao protiv Dalasa. Pobede su ostvarili Finiks i Portland. Finiks je sa 109:107 bio bolji od Atlante, dok je Portland bio ubedljiv protiv Indijane 131:109.