OdbojkaĆĄi Zvezde osvojili 12. titulu prvaka

OdbojkaĆĄi Crvene zvezde osvojili su danas 12. titulu prvaka Srbije, poĆĄto su finalu plej-ofa slavili protiv Vojvodine ukupnim rezultatom 3:2.

U odlučujućoj, petoj utakmici, odigranoj u Beogradu, Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu sa 3:0 (25:22, 25:23, 25:16), posle 76 minuta igre.

U izuzetnoj atmosferi, pred 1.100 navijača na Banjici, Zvezda je ubedljivo savladala Vojvodinu na putu ka petoj uzastopnoj tituli prvaka.

Početak meča nije nagoveĆĄtavao takav ishod, poĆĄto su se rivali ĆŸestoko borili za svaki poen. Ipak, u finiĆĄu prvog seta Crvena zvezda se rezultatski odvojila i povela sa 1:0, a skoro identičan scenario vidjen je i u drugom setu.

U trećem setu otpora Novosadjana gotovo da i nije bilo, pa je meč okončan posle samo tri seta.

Predsednik Odbojkaơkog saveza Srbije Nenad Golijanin predao je kapitenu Zvezde Maksimu Buculjeviću pehar namenjen prvaku Srbije.

Pored pehara, crveno-belima je pripao i ček na 1.200.000 dinara, namenjen prvaku Srbije.