Partizan došao do četvrte uzastopne prvenstvene pobede

Fudbaleri Partizana zabeležili su četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobedu ove sezone, pošto su danas u Gornjem Milanovcu savladali Metalac sa 1:0, u 10. kolu Super lige.

Pobednički gol postigao je Leonardo u 61. minutu. On je iskoristio pogrešno dodavanje igrača domaćina, osvojio loptu sa desne strane na oko 25 metara, onda se približio šesnaestercu i sa oko 18 metara silovitim šutem savladao Nemanju Belića.

Partizan je do kraja utakmice imao još jednu odličnu šansu, ali je Uroš Djurdjević iz blizine promašio „zicer“. Ante Mitrović je u 81. minutu mogao Metalcu da donese izjednačenje, ali je za malo promašio okvir šutem iz daljine.

Partizan je ove nedelje pobedio i Napredak u Kupu sa 3:1, tako da mu je ovo bila ukupno peta uzastopna pobeda u svim takmičenjima.

Crno-beli sada na 3. mestu imaju 19 bodova, ali i meč više od Vojvodine, koja je prva sa 23 i druge Crvene zvezda, koja ima 22.