Partizan posle preokreta pobedio Napredak

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu Napredak iz Kruševca posle preokreta sa 3:2 u prvoj utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Napredak je poveo golom Marka Gobeljića u 19. minutu, da bi na 2:0 u 42. povisio Aleksa Vukanović.

Partizan je u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela igre preko Leonarda smanjio zaostatak, da bi isti igrač doneo izjednačenje crno-belima u 56. iz jedanaesterca. Trijumf domaććinu doneo je Alen Stevanović u 84. minutu.

Oba tima utakmicu su završili s desetoricom igrača. U ekipi Partizana crveni karton dobio je Uroš Djurdjević u 39. minutu, dok je Napredak u 55. ostao bez Nikole Lekovića.

Partizan je večerašnjom pobedom zadržao drugo mesto na tabeli i sada ima 38 bodova, dok je Napredak četvrti sa 31.

Crno-beli će u sredu u 18. kolu gostovati novosadskoj Vojvodini, dok će Napredak u Kruševcu dočekati Metalac iz Gornjeg Milanovca.