Partizan trojkama slomio Igokeu

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Igokeu sa 87:62 (20:15, 7:18, 32:14, 28:15), u 13. kolu Jadranske lige i tako zadržali treće mesto na tabeli.

Ovo je Partizanu bila 10. pobeda do sada, a Igokei šesti poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vilijam Hečer sa 21 poenom, dok je Stefan Birčević postigao 16, uz 10 skokova. Frenk Robinson je doprineo pobedi sa 12 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Igokeu je predvodio Strahinja Micović sa 14 poena.

Partizan je prvi poveo, Igokea je preokrenula u drugoj četvrtini, da bi domaći tim vratio prednost u drugom poluvremenu, a onda serijom trojki slomio protivnika i stekao veliku prednost.

Partizan je prvi poveo i čuvao je vodjstvo u početku, vodjen koševima Vilijama Hečera i Frenka Robinsona. Igokea je u početku uglavnom igrala u reketu, sve do povrede startnog centra Roberta Rikića, nakon čega je počela da šutira iz daljine, ali i promašuje.

Partizan nije uspeo da stekne osetniju prednost, a posle prvih 10 minuta vodio je 20:15, ali je druga četvrtina u potpunosti pripala Igokei. Ekipa iz Aleksandrovca napravila je u drugoj deonici seriju od 16:2 i povela sa 31:22. Crno-beli su za osam minuta postigli samo dva poena, pošto su mnogo promašivali. Domaći tim je u prvom poluvremenu šutirao za tri 1/13, dok su gosti bili samo malo manje neprecizni: 1/10.

Igokea je na poluvremenu vodila 33:27, a u trećoj četvrtini je došla i do devet poena prednosti, 38:29. Partizan je odgovorio serijom od 10:0 i vratio prednost, 39:38. Robinson je u toj seriji postigao pet poena. Posle toga se igralo koš za koš, a Partizan se odvojio serijom 15:2, kojom je stekao dvocifrenu prednost pred poslednju četvrtinu – 59:47. Tu seriju je predvodio Hečer sa četiri trojke iz četiri pokušaja.

Partizan je nastavio da pogadja i u poslednjoj četvrtini, tako da je u 35. minutu poveo i sa 20 razlike – 70:50 i tako prelomio meč.

Partizan je u drugom poluvremenu šutirao trojke 11/13, a Hečer je u drugih 20 minuta imao učinak 5/5 za tri.