Pobede Arsenala i Mančestera, remi Lestera

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas Njukasl sa 1:0 u utakmici 20. kola, dok je Lester na svom terenu odigrao nerešeno bez golova sa Bornmutom, pa se tako londonska ekipa osamostalila na liderskom mestu engleske Premijer lige.

Mančester junajted je na stadionu Old Traford sa 2:1 savladao Svonsi, Vest Bromvič Albion je istim rezultatom trijumfovao protiv Stouka, a Norič je sa 1:0 bio bolji od Sautemptona, dok je Sanderlend pred svojim navijačima sa 3:1 pobedio Aston Vilu.

Njukasl je na stadionu Emirati pružio veoma dobar otpor Arsenalu, ali ipak nije uspeo daa izbegne poraz. Jeidni gol na utakmici postigao je Loran Koščelni u 72. minutu na asistenciju Olivijea Žirua.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović odigrao je ceo meč za Njukasl.

Arsenal se ovom pobedom osamostalio na prvom mestu Premijer lige sa 42 boda, dok je Njukasl 18. sa 17.

Lester je protiv Bornmuta bio bolji rival gotovo tokom svih 90 minuta, ali ekipa Klaudija Ranijerija to nije iskoristila, čak je i od 57. minuta imala i igrača više na terenu pošto je Simon Fransis dobio crveni karton i skrivio jedanaesterac koji nije iskoristio Rijad Mahrez.

Lester posle ove utakmice zauzima drugo mesto sa 40 bodova, dok je Bornmut 15. sa 21.

Mančester junajted je pred svojim navijačima prekinuo seriju od osam utakmica bez pobede u svim takmičenjima.

Ekipa Luja van Gala povela je u 47. minutu golom Antoana Marsijala, da bi izjednačenje Svonsiju doneo Gilfi Sigurdson u 70.

Ipak, trijumf „crvenim djavolima“ je u 77. minutu doneo Vejn Runi.

Mančester junajted posle 20 odigranih utakmica zauzima peto mesto sa 33 boda, dok je Svonsi 17. sa 19.

Ranije danas Vest Hem je sa 2:0 savladao Liverpul, dok se od 18.30 sastaju Votford i Mančester siti.