Pobede Sautemptona, Stouka, remi Noriča i Vest Hema

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas u gostima Svonsi sa 1:0 u utakmici 26. kola Premijer lige.

Jedini gol na utakmici, vredan tri boda, postigao je Šejn Long glavom u 69. minutu.

Sautempton je šesti na tabeli Premijer lige sa 40 bodova, dok je Svonsi na 16. sa 27 bodova.

Stouk je protiv Bornmuta prekinuo seriju od tri uzastopna poraza i trijumfovao sa 3:1.

Gosti su poveli u devetom minutu pogotkom Djanelija Imbule, da bi prednost udvostručio Ibrahim Afelaj u 52, a samo tri minuta kasnije do tri gola prednosti Stouk je došao golom Hoselua.

Konačan rezultat postavio je Mat Riči u 57. minutu.

Stouk je ovom pobedom došao do devete pozicije u Premijer ligi sa 36 bodova, dok je Bornmut 15. sa 28.

Norič je protiv Vest Hema na svom stadionu imao dva gola prednosti i bio je nadomak okončanju niza od pet uzasopnih poraza, ali je ekipa Slavena Bilića za samo dva minuta stigla do izjednačenja, pa je meč završen rezultatom 2:2.

Norič je poveo golom Robija Brejdija u 54. minutu, da bi u 65. Vesli Hulahan duplirao prednost.

Zaostatak Vest Hema smanjio je Dimitri Paje u 74, a samo dva minuta kasnije isti igrač proigrao je Marka Nobla za izjednačenje.

Norič se nakon današnje utakmice nalazi na 17. mestu sa 24 boda, dok je Vest Hem sedmi sa 40.

Vest Bromvič Albion je u gostima savladao Everton sa 1:0, pogotkom Hosea Rondon u 14. minutu, dok je Votford u gostima slavio protiv Kristal Palasa sa 2:1.