Porazi Minesote i Detroita, Bjelica kratko igrao, Marjanović nije

Košarkaš Minesote Nemanja Bjelica učestvovao je u porazu svog tima od Bostona sa 10 poena, dok Boban Marjanović nije igrao za Detroit u porazu od Hjustona.

Boston je pobedio posle preokrata 99:93. Timbervulfsi su na početku četvrte četvrtine imali 13 poena prednosti, ali su je prokockali, pošto su taj deo igre izgubili 31:12.

Seltikse je do pobede predvodio Ajzeja Tomas sa 29 poena, dok je Al Horford dodao 20 poena, šest skokova i pet asistencija.

Najefikasniji u Minesoti bio je Karl-Entoni Tauns sa 27 poena i 18 skokova, dok je Gogrgui Dijeng završio meč sa 20 poena i 10 skokova. Zek Lavin je iz igre šutirao samo 4/12 i završio je utakmicu sa 11 poena. Bjelica je u igri proveo 10 minuta i za to vreme je postigao 10 poena.

Hjuston je došao do treće uzastopne pobede tako što je u gostima pobedio Detroit sa 99:96. Ekipu je predvodio Džejms Harden sa 28 poena, 11 asistencija i osam skokova, dok je Klint Kapela dodao 15 poena i 12 skokova.

Ovo je Detroitu bio četvrti uzastopni poraz, pošto tim nije uspeo da nadoknadi dvocifrenu prednost Hjustona još iz prvog poluvremena. Pistonse je predvodio Kentavius Kaldvel-Poup sa 26 poena, dok je Andre Dramond postigao 13 poena i 16 skokova. Boban Marjanović nije ulazio u igru.

LA Klipersi pobedili su kod kuće Toronto sa 123:115 i tako zadržali prvo mesto Zapadne konferencije. Prva petorka tima iz Kalifornije odigrala je odličan meč: Kris Pol je završio utakmicu sa 26 poena i 12 asistencija, Blejk Grifin sa 26 poena i sedam skokova, a Deandre Džordan sa 17 poena i 15 skokova.

Najefikasniji u Torontu bili su Kajl Lauri sa 27 poena, sedam asistencija i šest skokova, kao i Demar Derozan sa 25 poena i sedam asistencija.

Golden Stejt je zadržao korak za Klipersima pošto je bez problema pobedio Indijanu u gostima 120:83, uz 25 poena Kleja Tompsona i 22 poena Stefena Karija. Voriorsi sada imaju pobedu manje od tima iz Los Andjelesa.

Indijana je bila oslabljena, pošto su povredjeni starteri Pol Džordž i Majls Tarner, kao i rezervno krilo Si-Džej Majls. Najefikasniji u poraženom timu bio Rodni Staki sa 21 poenom.

San Antonio je ostvario svoju šestu uzastopnu pobedu trijumfom nad Dalasom kod kuće od 96:91. Ekipu je do trijumfa predvodio Kavaj Lenard sa 24 poena i devet skokova. Ovo je Spursima bila 12. uzastopna pobeda kod kuće.

Set Kari je postigao 23 poena za Dalas, dok su Vesli Metjus i Harison Barns dodali po 20 za Dalas, kome je ovo bio šesti uzastopni poraz.

Nekadašnje veliko rivalstvo Teksasa izgubilo je malo na značaju poslednjih godina zato što je San Antonio stalno pri vrhu, dok se Dalas muči zbog čestih problema sa povredama i sastavom tima.

Pau Gasol je počeo utakmicu za San Antonio i završio je sa 18 poena i osam skokova. Davis Bertans je takodje bio u prvoj petorci, igrao je 20 minuta, uz učinak od tri poena i dva skokoa.