Radnički bolji od OFK Beograda

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su danas na svom terenu OFK Beograd sa 1:0 u prvoj utakmici 2. kola Super lige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Petar Đuričković u 57. minutu iz jedanaesterca.

Upravo je minut ranije Đuričkovića u šesnaestercu oborio Zlatko Liščević, pa je arbitar pokazao na belu tačku.

Tokom većeg dela meča Radnički je diktirao tempo, dok se OFK uglavnom oslanjao na kontranapade. U prvom poluvremenu nije bilo pravih gol šansi, dok su Nišlije bile znatno ofanzivnije u drugom delu, ali je odbrana „romantičara“ bila na visokom nivou i posle primljenog gola nije dala da se ozbiljnije ugorzi gol Stefana Čupića.

Radnički je posle prve pobede u novoj sezone Super lige Srbije „izbio“ na osmo mesto sa tri boda, dok je OFK poslednji, bez bodova sa najlošijom gol razlikom.

Ostali mečevi 2. kola Super lige Srbije igraju se sutra i preokosutra.