Radnički slavio protiv Partizana u Nišu

Fudbaleri Radničkog pobedili su danas u Nišu ekipu Partizana sa 1:0, u poslednjoj utakmici 36. kola Super lige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Saša Marjanović u 40. minutu.

Sa ova tri boda Radnički je, kolo pre kraja, stigao na samo bod zaostatka u odnosu na Vojvodinu i Čukarički.

Te dve ekipe imaju po 26 bodova i nalaze se na trećem, odnosno četvrtom mestu, mestima koja vode u kvalifikacije za Ligu Evropa. Radnički ima 35 bodova na petom mestu i u poslednjem kolu, protiv Crvene zvezde, pokušaće da se domogne Evrope.

Vojvodina u poslednjem kolu igra protiv Partizana, a Čukarički protiv Radnika.

S druge strane, za Partizan ova utakmica nije imala rezultatski značaj, pošto su crno-beli osvajanjem Kupa Srbije izborili mesto u kvalifikacijama za Ligu Evropa.

Partizan je u prvom poluvremenu loptu imao više u svom posedu, ali ne i ideju u napadu.

Radnički je do prednosti stigao u 40. minutu kada je Marjanović sve sam uradio, pobegao je Bogosavcu, lepom se namestio, „uhvatio“ volej i savladao Marka Jovičića.

Ni u nastavku utakmice kombinovan tim Partizana nikako nije uspevao da ugrozi Radnički. Najbolju priliku imao je Alen Stevanović u 87. minutu, ali je šutirao pored stative, pa su pa su se Nišlije na kraju radovale.