Rakitić i Suares vratili Barselonu na lidersku poziciju

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima ekipu Betisa sa 2:0 u utakmici 36. kola Primere i tako ponovo izbili na lidersku poziciju na tabeli.

Posle današnjih pobeda Real Madrida i Atletiko Madrida, večeras je slavila i Barselona, tako da se dramatična borba za titulu u španskom šampionatu nastavlja.

Barselona je do važna tri boda stigla golovima Ivana Rakitića u 50. i Luisa Suaresa u 81. minutu.

Ekipa Luisa Enrikea je tokom cele utakmice imala više loptu u svom posedu, Nejmar, Lionel Mesi i Luis Suares su imali prilike da zatresu mrežu gostiju, ali do 50. minuta nije bilo golova i pored toga što je Barselona od 35. minuta imala igrača više na terenu.

Naime, Haiko Vesterman je u tom 35. minutu posle neopreznog starta nad Rakitićem zaradio drugi žuti karton.

Hrvatski reprezentativac je u 50. minutu iskoristio nesporazum golmana i jednog igrača odbrane Betisa, pa je nakon dodavanja Lionela Mesija lako pogodio za 1:0.

Konačan rezultat u 81. minutu postavio je Suares posle asistencije Mesija.

Barselona je, dva kola pre kraja šampionata, prva na tabeli sa 85 bodova, koliko ima i drugoplasirani Atletiko Madrid, odnosno ima bod više od Reala.

Betis je, na drugoj strani, na 13. mestu sa 41 bodom.