Raonić bolji od Monfisa, u polufinalu protiv Marija

Kanadski teniser Miloš Raonić plasirao se u polufinale Australijan opena, pošto je danas u četvrtfinalu savladao Gaela Monfisa iz Francuske u četiri seta – 6:3, 3:6, 6:3 i 6:4.

Raonić će u svom prvom polufinalu na Australijan openu igrati protiv Britanca Endija Marija, koji je ranije danas pobedio Španca Davida Ferera.

Kanadjanin je sa 1:0 u setovima poveo posle 36 minuta igre, napravivši jedan brejk, ali i nedozvolivši protivniku niti jednu brejk priliku.

Sličan scenario vidjen je i u drugom setu, ali je ovog puta uspešniji bio Monfis, pa je izjednačio na 1:1. Raonić je do kraja meča opravdao ulogu favorita, dobio je treći i četvrti deo igre, uz po jedan brejk u oba seta, i tako se plasirao u polufinale Australijan opena.

U drugom polufinalu sastaće se najbolji teniser sveta Novak Djoković i Švajcarac Rodžer Federer.