Real siguran protiv Bilbaa

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Atletik Bilbao sa 4:2, u utakmici 24. kola španske Primere.

Real je poveo već u trećem minutu, posle brze akcije Karima Benzeme i Kristijana Ronalda. Francuz je dodao loptu do Portugalca, a on je ušao u šesnaesterac i iskosa sa leve strane šutirao u dalji ugao golmana gostiju.

Atletik Bilbao je samo sedam minuta kasnije izjednačio i to posle velike greške Danila. Brazilac je želeo da vrati loptu do Kejlora Navasa, ali to nije uradio kako je želeo, pa je tu njegovu grešku iskoristio Havijer Eraso i izjednačio na 1:1.

U 37. minutu Real je ponovo stigao do prednosti nakon gola Džejmsa Rodstigesa sa 18-19 metara, a na 3:1 je u 45. minutu povisio Toni Kros nakon dodavanja Ronalda.

Ronaldo je u 87. minutu iskoristio dobar centaršut Lukasa i pogodio za 4:1, dok je konačan rezultat postavio Gorka Elustondo tri minuta kasnije.

Klub iz Madrida je utakmicu završio s igračem manje, pošto je Rafael Varan u 83. minutu zaradio drugi žuti karton.

Real je, posle 24 odigrana kola, drugi na tabeli Primere sa 53 boda, odnosno ima samo bod manje od prvoplasirane Barselone, koja ima utakmicu manje. Bilbao je šesti sa 35 osvojenih bodova.