Tijana Bogdanović osvojila srebrnu medalju

Srpska tekvondistkinja Tijana Bogdanović osvojila je danas srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je u finalu kategorije do 49 kilograma izgubila od Južnokorejke Kim So-hui sa 6:7.

Ovo je druga medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je prvu osvojio Davor Štefank u rvanju.

Kim je meč rešila u drugoj rundi, kada je uspešno udarila Bogdanovićevu u glavu i osvojila tri poena za vodjstvo od 5:1.

Srpska reprezentativka uspela je u trećoj rundi da dva puta baci Korejku na pod i prišla je na 6:7, da bi u poslednjim sekundama bacila ponovo protivnicu na pod. Sudije su procenile da je vreme isteklo, a selektor Srbije Dragan Jović uložio je žalbu, koja je posle pregledanja snimka odbijena.