Rodžers kup: Vavrinka kroz iglene uši

Stan Vavrinka dobrano se pomučio u prvom meču na Rodžers kupu u Torontu, javljaju sportski mediji.

Posle malo više od dva sata u drugom kolu savladao je Mihaila Južnog iz Rusije 7:6 (7:3), 7:6 (10:8) i plasirao se u osminu finala. Bio je to njihov šesti međusobni meč, a odnos u pobedama je sada 3:3.

Švajcarac je bio nadomak gubitka prvog seta jer je Rus poveo 5:3. Tada je Vavrinka odigrao maestralno dobivši naredna dva gema uz samo jedan izgubljen poen. U taj-brejku je bio ubedljiv, poveo je 5:1, a taj period je dobio sa 7:3.

U drugom setu je Južni napravio brejk i poveo 3:0, ali je Vavrinka ubrzo izjednačio. Imao je Rus priliku da dobije taj period, ali kod rezultata 6:5 nije iskoristio set loptu. I u taj-brejku je imao set loptu, ali se Vavrinka spasao i iskoristio treću meč loptu.

U naredno kolo su se plasirali Hrvat Ivo Karlović koji je savladao Tejlora Frica (SAD) 6:7 (9:11), 7:6 (7:5), 6:2) i Kanađanin Vasek Pospišil kojem je Žeremi Šardi iz Francuske predao meč posle prvog seta u kojem je Kanađanin bio bolji 7:6 (7:3).