Ronaldo se vratio golom, Real slavio u utakmici sa sedam golova

Zvanično najbolji fudbaler u Evropi Kristijano Ronaldo vratio se u sastav Real Madrida posle povrede i postigao prvi gol za pobedu svog tima nad Osasunom od 5:2 u trećem kolu Primere.

Real je ovako zadržao savršeni učinak u prvenstvu, pošto mu je ovo bio treći trijumf. Osasuni je ovo drugi poraz u prva tri kola, uz jedan remi.

Ronaldo je propustio početak sezone zbog povrede u finalu Evropskog prvenstva, koje je njegov Portugal osvojio u julu. On je danas bio strelac već u šestom minutu, posle asistencije Gareta Bejla.

Do poluvremena bilo je 3:0, posle golova Danila u 40. i Serhija Ramosa u prvom minutu nadoknade vremena. Pogocima Pepea u 56. i Luke Modrića u 62. minutu Real je vodio 5:0, ali se Osasuna nije predavala.

Oriol Rijera smanjio je prednost u 64. minutu, a onda je Roberto Tores promašio penal, da bi David Garsija u 78. minutu postigao gol za 5:2. Nakon toga je Osasuna ostala bez Tana Bonina i do kraja meča je igrala sa igračem manje, ali se rezultat nije menjao.

Ranije danas, Atletiko Madrid je pobedio Seltu 4:0.