Rukometašice Srbije izgubile od Madjarske na EP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas u Herningu od Madjarske sa 26:32 (16:18), u utakmici drugog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u Danskoj.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Katerina Krpež sa pet golova, a Dijana Radojević, Jelena Živković i Jovana Stoiljković postigle su po četiri.

U ekipi Madjarske Suzana Tomori je bila najefikasnija sa 10 golova, a Sandra Sološi dodala je sedam.

Madjarska je vodila tokom cele utakmice, imala je prednost od 5:2 i 10:5 i lako je održavala. U završnici prvog poluvremena ekipa Saše Boškovića je prišla na dva gola zaostatka (16:18), ali Madjarska je u nastavku uspela da sačuva prednost i ostvari drugu pobedu na turniru.

Srbija u dva kola ima bod, pošto je juče odigrala nerešeno sa Crnom Gorom, 28:28.

U Grupi A sutra je slobodan dan, a u trećem kolu, u utorak od 20.45 Srbija će igrati protiv domaćina Danske, a Madjarska od 18.30 protiv Crne Gore.