Sevilja bolja od Viljareala u utakmici sa dva preokreta

Fudbaleri Sevilje pobedili su danas na svom terenu Viljareal sa 4:2 u 29. kolu Primere i tako zadržali nadu da će se izboriti za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

U utakmici su vidjena dva preokreta, a Sevilja je do pobede došla golovima Ibore u 23, Evgena Konopljanke u 65, Hose Antonija Rejesa u nadoknadi, kao i autogolom Viktora Ruiza u 51. minutu.

Pre toga je najbolji strelac Viljareala Sedrik Bakambu golovima u 29. i 37. minutu doneo svom timu vodjstvo.

Sevilja je u 79. minutu ostala bez Evera Banege, koji je dobio drugi žuti karton. Nedugo posle toga Bakambu je imao još jednu dobru priliku, ali rezultat se promenio tek u nadoknadi vremena, kada je domaći igrač Rejes iskoristio odbijenu loptu za 4:2.

Ovo je drugi uzastopni poraz Viljareala u prvenstvu, i to posle serije bez prvenstvenih poraza koja je trajala još od kraja novembra. „Žuta podmornica“ sada ima 53 bodova na četvrtom mestu, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona, dok Sevilja ima 48.

U prvoj današnjoj utakmici, poslednji Levante pobedio je na svom terenu Valensiju sa 1:0.

Kasnije večeras igraju se još dva meča: Atletik Bilbao – Betis i Las Palmas – Real Madrid.