Sevilja ponovo osvojila Ligu Evrope

Fudbaleri Sevilje odbranili su titulu u Ligi Evropa, pošto su večeras u Bazelu posle preokreta pobedili Liverpul sa 3:1, i tako osvojili svoj treći uzastopni i rekordni peti trofej u drugom najjačem evropskom takmičenju.

Liverpul je večeras poveo golom Danijela Staridža u 35. minutu, posle dodavanja Filipa Kutinja.

Engleska ekipa vodila je sa 1:0 na poluvremenu, ali je aktuelni šampion ofanzivnije počeo drugo poluvreme, što je donelo rezultat već na početku druge deonice.

Marijano je prevario odbranu i sjajno prošao po desnoj strani, a onda sjajno pronašao Kevina Gameira u šesnaestercu, koji je savladao Simona Minjolea za izjednačenje.

Liverpul se povukao i nije imao ideje, što je španska ekipa iskoristila u 64. minutu, kada je Vitolo na ivici šesnaesterca dodao Kokeu, a on je sjajno šutirao i doneo vodjstvo španskom timu.

Koke je u 70. minutu povisio na 3:1 posle velike greške odrane Liverpula, koja mu je servirala loptu na ivici peterca, odakle mu nije bilo teško da savlada Minjolea. Igrači Liverpula tražili su ofsajd, ali sudije nisu uvažile njihove žalbe.