Srbija igrala nerešeno sa Nemačkom na početku EP

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije igrala je sinoć nerešeno 1:1 sa Nemačkom, u prvom kolu Grupe A Evropskog prvenstva u Češkoj.

Srbija je povela preko Filipa Đuričića u osmom, a izjednačio je Emre Čan u 17. minutu.

Prednost srpskom timu Đuričić je doneo posle odličnog solo prodora, kada je Robinu Kroheu probacio loptu kroz noge, izašao sam ispred nemačkog golmana Marka Ter Štegena i lako ga savladao.

Čan je samo devet minuta kasnije doneo Nemačkoj izjednačenje, pošto je odlično prevario Darka Brašanca i preciznim udarcem sa 20 metara savladao Marka Dmitrovića.

Ekipa selektora Mladena Dodića je bila bolja u prvom poluvremenu, a pred kraj tog dela susreta imala je priliku da ponovo povede, ali je kapiten Goran Čaušić pogodio prečku sa više od 30 metara.

Nemci su bili konkretniji u drugom delu igre, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze Dmitrovića.

Veliku prednost Srbija je imala od 69. minuta, kada je Kristijan Gunter isključen zbog drugog žutog kartona, koji mu je arbitar Havijer Estrada dodelio zbog simuliranja prekršaja na 35 metara od protivničkog gola.

Srbija, ipak, nije uspela da napravi nijednu konkretnu priliku, pa je utakmica završena nerešeno 1:1

U drugom susretu Grupe A, Danska je posle preokreta savladala domaćina Češku sa 2:1.

Srbija će u narednom kolu igrati protiv Češke, u subotu od 18.00, dok će se isti dan od 20.45 sastati Nemačka i Danska.