Srpskim kajakašima dva zlata i bronza na EP u Moskvi

Srpski kajakaši osvojili su danas dve zlatne i jednu bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Moskvi.

Kristina Bedeč bila je najbrža u jednosedu na 1.000 metara. Ona je do zlatne medalje stigla rezultatom četiri minuta i 0,84 sekunde.

Zlatnu medalju osvojio je i dvosed na 1.000 metara koji čine Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek. One su trku završile za tri minuta i 38,564 sekunde.

Muški dvosed na 1.000 metara u sastavu Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojio je bronzanu medalju, pošto je trku završio za tri minuta i 13,832 sekunde, iza posada iz Nemačke i Madjarske.

Srbija će učestvovati u još jednom finalu u poslepodnevnom programu, kada će parakajakaš Vuk Radovanović veslati finale u kategoriji KL2.

Danas će se veslati i kvalifikacije na 200 metara, gde će Srbiju predstavljati Nikolina Moldovan i Marko Dragosavljević, a u dvosedu Nebojša Grujić i Marko Novaković.