Suaresov het-trik u goleadi Barselone protiv Bilbaoa

Fudbaler Barselone Luis Suares postigao je danas het-trik za pobedu svog tima od 6:0 nad Atletiko Bilbaoom u 19. kolu Primere.

Barselona je tako zadržala korak za vodećim Atletiko Madridom, od koga ima dva boda manje, ali i utakmicu manje.

Atletiko je dobro počeo meč i mogao je da povede već u trećem minutu, ali je Havijer Eraso šutirao tik iznad prečke. Samo minut kasnije golman Gorka Iraizoz napravio je penal i dobio je crveni karton, tako da je baskijski tim već u četvrtom minutu ostao sa desetoricom.

U igru je tada ušao rezervni golman Jago Hererin, a iz igre je izašao napadač Iker Munijain.

Penal je izveo Lionel Mesi i Barselona je povela sa 1:0. Nejmar je u 31. minutu povisio na 2:0, kada je ispratio Suaresovu loptu unapred i fantastičnim udarcem savladao Hererina.

Mesi je izašao na poluvremenu zbog manjih bolova u zadnjoj loži noge.

Već u 47. minutu bilo je 3:0. Ovog puta je Nejmar uputio pas, a Suares bio siguran. U 62. minutu Nejmar je ponovo bio asistent, ali ovog puta Ivanu Rakitiću, koji je postavio 4:0.

Samo šest minuta kasnije Suares je šutem sa ivice šesnaesterca postavio 5:0, a het-trik je završio šutem glavom posle centaršuta Serhija Busketsa.