Trijumf Zvezde u Pazaru, uz prekid i incidente na tribinama (video)

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su šestu pobedu u Superligi u nizu, pošto su danas pobedili na gostovanju Novi Pazar sa 4:1 (2:0), u utakmici koju su obeležili incidenti.

Prvak Srbije slavio je golovima Aleksandra Lukovića iz penala u 24, Petra Orlandića u 32, Džona Ruiza u 86. i Dušan Anđelkovića u poslednjim sekundama, dok je Anid Travančić pogodio za Novi Pazar u 90. minutu.

Utakmicu u Novom Pazaru obeležili su incidenti. U 64. minutu Predrag Sikimić je u duelu kopačkom povredio golmana domaćina Mladena Živkovića, za šta je dobio direktan crveni karton, a golman Novog Pazara je sa stadiona odvezen kolima hitne pomoći.

To je razljutilo domaće navijača, koji su „topovskim udarima“ i stolicama sa tribine zasuli klupu na kojoj su bili rezervni igrači Crvene zvezde i stručni štab.

Sudija Milan Ilić je zbog ovog incidenta prekinuo utakmicu, koja je nastavljena posle pauze od skoro 20 minuta.

Odmah posle incidenata pripadnici Žandarmerije obezbedili su prostor kod klupe Crvene zvezde.

Izabranici Miodraga Božovića su se ovom pobedom učvrstili na prvom mestu na tabeli Superlige pred reprezentativnu pauzu i lakše čekaju odmor posle bolne eliminacije iz Evrope.

Rezultati i strelci 7. kola:

Novi Pazar – Crvena zvezda 1:4 (Travančić 90. – Luković 24, Orlandić 32, Ruiz 86, Anđelković 90+12)