Vaterpolisti Partizana pobedili splitski POŠK u regionalnoj ligi

Vaterpolisti Partizana pobedili su danas u Splitu domaći POŠK sa 14:7 (4:1, 4:2, 4:2, 2:2), u utakmici 10. kola regionalne Triglav lige.

Partizan je nadigrao splitski tim, vodio je sa 3:0 i 7:1. POŠK je početkom treće četvrtine uspeo da priđe na četiri gola zaostatka (4:8), ali su crno-beli posle toga pojačali i tri minuta pre kraja „odlepili“ se na 13:5, što je i najveća prednost na utakmici.

Najefikasniji igrač utakmice bio je centar Partizana Marko Manojlović sa četiri gola. Nikola Jakšić i Marko Janković postigli su po dva, a Lukas Gilen, Dimitris Tikas, Radomir Drašović, Draško Gogov, Mateja Asanović i Filip Radojević po jedan pogodak.

U Regionalnoj ligi sledi dvomesečna pauza, a takmičenje se nastavlja krajem januara, po zavšetku Evropskog prvenstva u Beogradu.