Vest Hem sve bliži plasmanu u Evropu, a Njukasl opstanku

Fudbaleri Vest Hema došli su na korak od plasmana u Ligu Evropa, pošto su danas u gostima pobedili Vest Bromvič Albion sa 3:0, dok je s druge strane Njukasl sve bliži opstanku u Premijer ligi nakon pobede od 1:0 protiv Kristal Palasa u utakmicama 36. kola.

Vest Hem je u samom finišu prvenstva u sve boljoj formi, a to je potvrdila i današnja pobeda od 3:0 protiv VBA.

Golove u trijumfu ekipe Slavena Bilića postigli su Šeiku Kujate u 34. minutu, Mark Nobl u sudijskoj nadoknadi vremena prvog poluvremena i 79. minutu.

Vest Hem posle 35 utakmica zauzima peto mesto sa 59 bodova, koliko ima i šestoplasirani Mančester junajted, ali uz utakmicu manje, dok je VBA 13. sa 41.

Njukasl je i u trećoj uzastopnoj utakmici došao do bodova, ovaj put sva tri, veoma bitna u borbi za opastanak.

Jedini gol za ekipu Rafaela Benitesa postigao je Andros Tausend u 58. minutu.

Njukasl zauzima 17. mesto sa 33 boda, jednim više, ali i utakmicom više od prvog pratioca – Sanderlenda koji je danas na gostovanju odigrao nerešeno 1:1 sa Stoukom.

Everton je na svom terenu pobedio Bornmut sa 2:1, dok je Votford posle preokreta sa 3:2 savladao Aston Vilu, koja je još ranije eliminisana u Čempionšip.