Volfsburg pobedio Bajer u derbiju 11. kola Bundeslige

Fudbaleri Volfsburga pobedili su danas na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 2:1 u derbiju 11. kola Bundeslige i tako izbio na treće mesto na tabeli.

Volfsburg je ovim trijumf pretekao Šalke, koji je ranije danas odigrao 1:1 sa Ingloštatom. Bajer je sedmi na tabeli, a njegov poraz je iskoristila Borusija Menhengladbah, koja je pobedila Hertu 4:1 i sada ima bod više od šeste Herte i sedmog Leverkuzena.

Volfsburg je poveo u 34. minutu kada je Niklas Bendtner dočekao u šesnaestercu loptu Vijerinje i smestio je pod prečku. Sudije nisu zaustavile igru iako je Vijerinja bio u očiglednom ofsajdu.

Radost domaćina nije dugo trajala, pošto je Ćićarito glavom iskoristio centaršut Krištofa Kramera i smestio loptu u mrežu za 1:1.

Obe ekipe su ređale izgledne šanse, ali je Volfsburg iskoristio priliku u 77. minutu, kada je Bas Dost dodao loptu Julijanu Draksleru, koji je u igru ušao samo četiri minuta pre toga, a on je samo prosledio u praznu mrežu.