Zvezda dobila Metalac i izjednačila se sa Cedevitom

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Pioniru valjevski Metalac sa 86:74 (22:11, 19:17, 23:20, 22:26) u poslednjoj utakmici 20. kola Jadranske lige.

Zvezda se ovim trijumfom izjednačila na tabeli sa Cedevitom i sada ima skor od 15 pobeda i pet poraza, dok je Metalac upisao 12 poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Dangubić sa 17 poena, Marko Gudurić i Kvinsi Miler su ubacili po 10, a Kinsi devet. U Metalcu je najbolji bio Djordje Majstorović sa 23 poena.

Crveno-beli su već posle pet minuta igre imali dvocifrenu prednost, vodili su sa 15:5, da bi posle poena Terensa Kinsija i Vasilija Micića ta prednost iznosila i 13 poena (20:7).

Izabranici Dejana Radonjića su odražavali veliku prednost tokom celog meča, uz odličan šut za tri poena. Metalac je na tri minuta pre kraja utakmice uspeo da razliku sa 20 poena smanji na samo sedam, ali to je bilo sve što su uradili košarkaši valjevskog tima.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Partizanu, dok Metalac u Valjevu igra protiv Budućnosti.