Zvezda nastavila seriju pobeda trijumfom nad Krkom

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima Krku iz Novog Mesta sa 71:65 (17:19, 18:21, 16:10, 20:15), u poslednjoj utakmici 13. kola Jadranske lige.

Zvezda sada ima 10 pobeda, koliko imaju i Budućnost i Cedevita, a ovo joj je bio treći uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju.

Krka posle 13 kola ima šest pobeda i sedam poraza.

Zvezdu je do pobede predvodio Stefan Jović sa 13 poena, 11 asistencija i pet skokova. Maik Cirbes postigao je takođe 13 poena, dok su Vladimir Štimac i Branko Lazić dali po 10.

Najefikasniji u timu Krke bio je Luka Lapornik sa 17 poena.

Nijedna ekipa tokom prve četvrtine nije uspela da stekne neku osetniju prednost, a onda je Krka u drugih 10 minuta pogdoila nekoliko šuteva i povela sa 26:17. Zvezda je nakon toga do kraja prvog poluvremena jurila tu prednost, i u jednom trenutku je prišla na poen zaostatka, ali je Krka na poluvreme otišla sa pet poena prednosti, 40:35.

Zvezda je standardno bolje započela drugo poluvreme i serijom od 8:0 preuzela vođstvo, koje je do kraja meča ispustila samo jednom na kratko.