Zvezda pobedila u Novom Pazaru, uz prekid zbog nereda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na gostujućem terenu Novi Pazar sa 4:1 u utakmici sedmog kola Super lige Srbije i ostvarili šestu uzastopnu pobedu.

Golove su postigli Aleksandar Luković u 25. minutu iz jedanaesterca, Petar Orlandić u 33. minutu, Džon Ruis u 86. minutu i Dušan Andjelković u 113. minutu. Strelac za Novi Pazar bio je Anid Travančić u 93. minutu.

Utakmicu je obeležio incident u drugom poluvremenu, kada je utakmica bila prekinuta na skoro 20 minuta posle nereda na tribinama, po isključenju fudbalera Zvezde Predraga Sikimića, koji je u pokušaju da dodje do lopte snažno šutnuo u glavu golmana Mladena Živkovića i povredio ga. Utakmica je zbog toga produžena 13 minuta.

Prve dve šanse na utakmici imala je Zvezda preko Gelora Kange, ali je on oba puta bio neprecizan. Posle toga pred golom beogradskog tima u 20. minutu zapretio je Novi Pazar, ali Bojan Čečarić nije dobro reagovao.

U 23. minutu dosudjen je sporan penal za goste, posle kojeg su žestoko protestovali domaći igrači, stručni štab i navijači. Sudija Milan Ilić dosudio je penal kada je posle centaršuta Petkovića, loptu ispred Kange izbacio Darko Stanojević, ali ga je tom prilikom zakačio nogom butini, posle čega je igrač Zvezde pao.

Penal je u 25. minutu iskoristio Aleksandar Luković.

U 32. minutu domaći igrači nisu uspeli da iskoriste grešku golmana Zvezda Damira Kahrimana koji je izgubio loptu posle neuspešnog driblinga.

Minut kasnije beogradski tim je duplirao vodjstvo. Posle velike greške domaćeg igrača Jovice Vasilića lopta je došla do Petra Orlandića, koji je istrčao sam ispred golmana i postigao svoj treći gol u sezoni.

Novu šansu Novi Pazar propustio je u 37. minutu kada je posle dobrog prodora Envera Alivodića, golman Zvezde obranio udarac Čečarića.

U drugom poluvremenu Novi Pazar je imao šanse preko Marića i Alivodića, dok je u 61. minutu sa druge strane dobro pokušao Mičl Donald, ali je golman domaćih dobro odbranio.

U 64. minutu isključen je fudbaler Zvezde Predrag Sikimić pošto je u glavu snažno šutnuo golmana Mladena Živkovića i povredio ga. Živkoviću je pošla krv iz nosa i odveden je kolima hitne pomoći sa stadiona. Tada su domaći navijači ubacivali razne predmete na teren, a stolicama su gadjali Sikimića dok je izlazio sa terena, zbog čega je sudija prekinuo meč. Grupa fudbalera Zvezde je posle toga utrčala u svlačionicu.

Posle skoro 20 minuta utakmica je nastavljena, a Zlatko Zečević stao je na gol domaćih.

Zvezda je povela sa 3:0 u 86. minutu, kada je posle solo prodora Slavoljuba Srnića i centaršuta sa desne strane, gol postigao Džon Ruis.

Novi Pazar je do kraja utakmice preuzeo inicijativu, a gol je postigao u 93. minutu lepim golom Anida Travančića sa oko 20 metara. Konačan rezultat postavio je Dušan Andjelković u 113. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 19 bodova, a Novi Pazar, koji je pretrpeo drugi uzastopni poraz, zauzima 11. mesto sa sedam bodova.

U Super ligi Srbije sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.