Zvezda sigurna u Jagodini, uvećala prednost na vrhu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u gostima Jagodinu sa 3:0, u prvoj utakmici 10. kola Super lige, i tako došli do sedam bodova prednosti na vrhu tabele.

Jagodina je ostala na poslednjem mestu tabele, a ovo joj je bio peti poraz, tako da sada ima samo šest bodova.

Zvezda je tako zabeležila osmu pobedu i sada ima 26 bodova, sedam više od Javora i 10 više od Vojvodine, koji svoje mečeve igraju sutra. Šampion Partizan je četvrti sa 15 bodova. Vojvodina i Partizan imaju trenutno dve utakmice manje od Zvezde.

Zvezda je posao praktično završila u prvih pola sata golovima Slavoljuba Srnića u 6. i Srđana Plavšića u 29. minutu.

Utakmica je nakon toga izgubila tempo, a u drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja do 86. minuta, kada je Srnić isključen zbog drugog žutog kartona, ali je Ugo Vijeira nepun minut kasnije postigao treći gol i stavio tačku na meč.