Đoković u osmini finala Mastersa u Sinsinatiju

Prvi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Sinsinatiju, pošto je večeras pobedio 42. igrača na ATP listi Francuza Benou Pera sa 2:0 u setovima (7:5, 6:2).

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis, sve do sedmog, kada je Francuz napravio brejk i poveo sa 4:3, ali je srpski teniser u narednom gemu odmah vratio brejk. Obojica su posle toga osvajali gemove na svoj servis, a Đoković je u 10. propustio sedam set lopti, pa je Per izjednačio na 5:5.

Prvi igrač sveta je zatim osvojio dva uzastopna gema i poveo je sa 1:0 u setovima.

U drugom setu Đoković je posle brejka poveo sa 2:0, ali je Francuz u narednom gemu vratio brejk i posle osvojenog gema na svoj servis izjednačio. To je bilo sve što je uradio, pošto je Đoković vezao četiri gema i posle druge meč lopte i sat i 40 minuta obezbedio plasman u osminu finala.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Belgijanca Davida Gofana, koji je u dva seta 6:4, 7:6, pobedio Fernanda Verdaska iz Španije.