Amaterski klub Linkoln u četvrtfinalu FA kupa

Amaterski engleski fudbalski klub Linkoln plasirao se danas u četvrtfinale FA kupa, pošto je na gostujućem terenu pobedio premijerligaša Barnli sa 1:0.

Jedini gol na utakmici, navažniji u 133-godišnjoj istoriji Linkolna, postigao je Šon Reget u 89. minutu.

Linkoln je tako postao prvi amaterski klub koji je posle 103 godine izborio plasman u četvrtfinale FA kupa.

Na stadionu „Tarf Mur“ bilo je 3.210 gostujućih navijača, koji su 15 minuta po završetku utakmice slvili sa svojim igračima i uzvikivali: „Idemo na Vembli“.

„Ovo je neverovatno. Kada smo počeli takmičenje u oktobru, to je bio san“, rekao je napadač Linkolna Met Rid.

Poslednji amaterski klub koji je igrao u četvrtfinalu FA kupa bio je Kvins Park Rendžers 1914. godine.

Trener Barnlija Šon Dajč bio je ljut na svoje igrače.

„Nema izgovora. Nažalost, mi smo deo njihove bajke“, rekao je on.