Apsolutni šampion na SP u atletici – Nije osvojio medalju, ali je pravi heroj (video)

Postao je šampion o kome priča cela planeta iako nije prvi stigao na cilj i nije osvojio ni jednu medalju. Došao je na takmičenje kako bi učestvovao, a izvojevao je pobedu mnogo važniju od one koji mnogi očekuju, prenose sportski mediji.

Na njegovim grudima ne blista ni jedan metal, već u njemu kuca jedno veliko srce.

Trka na 5.000 metara. Braima Sankar Dabo iz Gvineje Bisao je zauzeo svoju poziciju i počeo trku koja je na početku izgledala kao i jedna od mnogih. Ali to svakako nije bila.

Visoke temperature u Dohi naterale su takmičare da malo uspore, a jedan od onih koji je uporno posustajao u borbi ka cilju bio je Džonatan Bazbi iz Arube.

Bazbi je ošamućen velikom vrućinom u Dohi polako gubio snagu, noge ga više nisu držale, te je počeo da pada.

Braima Sankar Dabo prekida svoj put ka cilju, pritrčava iznemoglom Bazbiju, uzima ga u naručje i nosi do cilja.

Finale trke na 5.000 metara i borbu za medalju su obezbedili neki drugi takmičari, a Dabo i Bazbi su ovog puta podsetili na neke druge vrednosti.