Barselona posle preokreta pobedila Atletiko

Fudbaleri Barselone pobedili su danas na svom terenu Atletiko Madrid sa 2:1 posle preokreta, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona, u kome su gosti skoro sat vremena odigrali sa 10 igrača.

Oba gola za Barselonu postigao je Luis Suares, dok je Atletiko poveo golom Fernanda Toresa, koji je isključen u 35. minutu zbog drugog žutog kartona.

Atletiko je poveo u 25. minutu. Koke je primio loptu na oko 25 metara od gola i sjajno je pronašao rupu u zadnjoj liniji Barselone i tamo prosledio loptu, gde se našao Tores i prosledio loptu kroz noge Mark-Andreu ter Štegenu.

„Jorgandžije“ su, medjutim, 10 minuta kasnije ostali bez strelca jedinog gola, pošto je Tores pregrubo startovao na protivnika i dobio drugi žuti karton.

Barselona je ofanzivno počela drugo poluvreme, tako da je Nejmar u 51. minutu pogodio prečku.

U 63. minutu, Djordi Alba je poslao pas Suaresu, koji je iz blizine savladao Jana Oblaka.

Atletiko je bio u nekoliko obećavajućih situacija, ali nije stvarao prave prilike, da bi Suares u 74. minutu doneo vodjstvo domaćem timu.

Dani Alves je sa desne strane poslao lep centaršut u šesnaesterac, gde se našao Suares i glavom sa zemlje je smestio loptu u mrežu za 2:1.