Barselona u finišu meča osigurala plasman u četvrtfinale Lige šampiona

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras u revanšu osmine finala na svom terenu pobedili Lion sa 5:1.

Pre 15 dana u prvom meču nije bilo golova, te je tako odluka donesena na stadionu Kamp nou.

Barselona je povela pogotkom Linela Mesija u 18. minutu iz jedanaesterca, da bi u 31. Filipe Kutinjo na asistenciju Luisa Suaresa povisio na 2:0.

Imali su Katalonci pritisak i u nastavku, ali do poluvremena to nisu uspeli da materalizuju. Usledila je kazna za propuštene prilike, pošto je Lion u 58. minutu preko Luke Tusara smanjio zaostatak.

Lion je u tim trenucima imao inicijativu, ali nije ozbiljnije ugrožen gol Mark-Andrea Ter-Štegena.

Barselona se u finišu oslobodila pritiska, pa je u 78. minutu preko Lionela Mesija došla do vodjstva od 3:1.

Tri minuta kasnije Djerar Pike je na asistenciju Mesija povisio na 4:1, da bi konačan rezultat Usmane Dembele u 86. minutu.

Barselona će se tako u petak od 12.00 u Nionu naći na žrebu četvrtfinalnih parova Lige šampiona.