Borusija lako pobedila Štutgart

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas na svom terenu Štutgart sa 4:1 u prvoj nedeljnoj utakmici 14. kola nemačke Bundeslige.

Borusija je ovom pobedom zadržala korak sa Bajernom, koji je juče na svom terenu pobedio Hertu iz Berlina.

„Milioneri“ su poveli golom Gonsala Kastra u trećem minutu, da bi Pjer-Emerik Obamejang u 19 duplirao prednost.

Štutgart je preko Danijela Didavija smanjio zaostatak u 40. minutu, a asistent kod gola bio je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Ipak, „švabe“ nisu imale snage da stignu do izjednačenja, a Borusija je do nove prednosti od dva gola stigla posle autogola Georga Nidermajera u 65. minutu, da bi konačan rezultat postavio Obamejang u sudijskoj nadoknadi vremena.

Borusija posle 14 utakmica ima 32 boda, osam manje od Bajerna, dok je Štutgart na 16. mestu sa 10 bodova.