Boston poveo protiv Golden Stejta u finalnoj seriji NBA

SAN FRANCISKO – Košarkaši Bostona poveli su protiv Golden Stejta u finalu plej-ofa NBA lige, pošto su noćas u gostima pobedili sa 120:108.

Najefikasniji u redovima Seltiksa bio je Al Horford sa 26 poena, a imao je i šest skokova i tri asistencije.

Džejlen Braun je dodao 24 poena, a Derik Vajt 21.

U ekipi Golden Stejta najefikasniji je bio Stef Kari sa 34 poena, uz pet skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. Endru Vigins dodao je 20 poena, a Klej Tompson 15. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica je postigao tri poena i imao jednu uhvaćenu loptu.

Boston je krajem treće četvrtine gubio sa 15 razlike. Međutim, Seltiksi su preokrenuli rezultat serijom 17:0 u četvrtoj četvrtini, koju su dobili sa 40:16. Košarkaši Bostona su u poslednjoj četvrtini postigli čak devet trojki.

Naredna utakmica biće odigrana u noći između nedelje i ponedeljka, a ponovo će Golden Stejt biti domaćin.

Finalna serija se igra na četiri pobede.