Čudo na Enfildu: Atletiko eliminisao Liverpul, PSŽ zaustavio Halanda (video)

Fudbaleri Atletika iz Madrida izbacili su branioca trofeja u Ligi šampiona Liverpul, nakon što su večeras u revanšu osmine finala pobedili na Enfildu posle produžetaka 3:2.

U prvom meču u Madridu bilo je 1:0 za španski tim.

Liverpul je posle 90 minuta nadoknadio tu prednost golom Džordžinja Vajnalduma u 43. minutu, da bi u 94. Roberto Firmino postigao gol, mnogi su pomislili za prolaz.

Ipak, tada je na scenu stupio „rezervista“ Markos Ljorente, prvo je smanjio posle greške golmana Adrijana u 97, potom je u 105. minutu izjednačio, da bi u 120. asistirao Alvaru Morati, takođe „rezervisti“, za pobedu i plasman u četvrtfinale.

Istovremeno, Pari Sen Žermen je na praznom „Parku prinčeva“ savladao Borusiju iz Dortmunda 2:0 i plasirao se među osam najboljih.

U prvom meču slavio je nemački tim 2:1, ali su Parižani preokrenuli golovima Nejmara u 28. i Huana Bernata u 45+1. minutu.