Ogromna POBEDA crveno-belih: Zvezda – Liverpul 2:0 (video)

Crvena zvezda ostvarila je veliku pobedu večeras u Beogradu.

Pred prepunom Marakanom nadigrala je veliki Liverpul, vicešampiona Evrope i zabeležila prvu pobedu u Ligi šamapiona ove sezone.

Golovima Pavkova u 22. i 29. minutu, Zvezda je ostvarila istorijski uspeh i pravo čudo.

Očekivalo se da će Englezi stići do novih bodova, ali nisu tako mislili igrači Crvene zvezde koji su odigrali nestvarno dobru utakmicu, posebno u prvom delu.

U prvom okršaju dva tima, pre dve nedelje na „Enfildu“ slavili su izabranici Jirgena Klopa, ubedljivo sa 4:0.

Oba gola za Delije postigao je Milan Pavkov, prvi posle asistencije Marka Marina u 23. minutu, a samo dva minuta kasnije poslao je projektil sa 25 metara pravo u mrežu Liverpula.

Crvena zvezda u prva tri kola uspela je da postigne svega jedan gol, dok je primila deset, tako da je za očekivati da će odbrana srpskog šampiona i ovog puta biti na velikim iskušenjima pred naletima Salaha, Manea i drugova.