Djoković u polufinalu mastersa u Rimu

Najbolji teniser sveta Novak Djoković plasirao se večeras u polufinale mastersa u Rimu, pošto je u dva seta pobedio Kanadjanina Feliksa Ože Alijasima 7:5, 7:6.

Srpski teniser pobedio je Ože Alijasima, devetog na ATP listi, posle dva sata i 12 minuta igre.

Djoković je u prvom setu u osmom gemu uspeo da oduzme servis Kanadjaninu, ali već u narednom gemu Ože Alijasim uspeva da vrati brejk.

Najbolji teniser sveta je u 12. gemu uspeo da napravi novi brejk i stigne do vodjstva u setovima.

U drugom setu, Djoković je u šestom gemu uspeo da iskoristi četvrtu brejk loptu, oduzme servis protivniku i povede sa 4:2.

U dvetom gemu, Ože Alijasim je iskoristio prvu brejk loptu i smanjio rezultat na 5:4. Do kraja seta oba tenisera su bila sigurna na svom servisu, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku.

U taj-brejku Djoković je uspeo tri puta da oduzme servis rivalu, slavi sa 7:1 i stigne do pobede u prvom medjusobnom duelu sa Kanadjaninom.

U polufinalu, Djoković će se sastati sa Norvežaninom Kasperom Rudom, koji je danas pobedio još jednog Kanadjanina Denisa Šapovalova sa 2:0.