Efes drugi put uzastopno šampion Evrope

BEOGRAD – Košarkaši Efesa drugi put uzastopno postali su šampioni Evrope, nakon što su u finalu Evrolige u Beogradu pobedili Real iz Madrida rezultatom 58:57.

Tim iz Istanbula je tek treći put u ovom veku kome je to pošlo za rukom, a prethodno su to uradili Makabi i Olimpijakos.

Real je tokom prvog poluvremena imao prednost zahvaljujući sjajnom Ediju Tavaresu koji je samo u prvoj četvrtini postigao 12 poena i 7 skokova. Međutim, u nastavku, dobio je manju minutažu, a na drugoj strani sjajan je bio Vasilije Micić koji je meč završio sa 23 poena, a uz to je i drugi put uzastopno proglašen za MVP-ija Fajnal-fora Evrolige.

U meču za treće mesto, Barselona je pobedila Olimpijakos.

Beograd je domaćin završnog turnira bio drugi put u poslednje četiri godine, a čelnici Evrolige su zadovoljni kako je srpska prestonica organizovala taj događaj.