Fudbaleri Zvezde pobedili Rad

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Rad sa 3:1, u utakmici 12. kola Super lige Srbije.

Zvezda je povela u šestom minutu golom Milana Pavkova, koji je natrčao na loptu koju je prethodno odbranio golman gostiju Dušan Marković posle šuta Tomanea.

Domaći su udvostručili prednost u 39. minutu golom Marka Marina iz diskutabilnog jedanaesterca. Sudija Djordje Maksimović dosudio je penal pošto je procenio da je golman gostiju zakačio Milana Rodića, iako ga je ovaj preskočio.

U 65. minutu dosudjen je penal za Rad, pošto je golman Zvezde Zoran Popović srušio Darka Bjedova u šesnaestercu. Gol je postigao Milan Perendija.

Konačan rezultat postavio je Marko Gobeljić u 76. minutu, posle dodavanja Marka Marina.

Zvezda je ostvarila 10. pobedu u prvenstvu i prva je na tabeli sa 30 bodova, ali i utakmicom manje.

Rad je pretrpeo deveti poraz i pretposlednji je na tabeli sa sedam bodova.