Grupa A: Junajted pobedio Benfiku, Bazel bolji od CSKA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras u gostima Benfiku sa 1:0, dok je Bazel takodje u gostima sa 2:0 bio bolji od CSKA iz Moskve u utakmicama trećeg kola Grupe A.

Mladi srpski golman Mile Svilar, fudbaler Benfike, postavio je večeras rekord u Ligi šampiona, pošto je postao najmladji golman koji je nastupio u najprestižnijem klupskom takmičenju na svetu.

Ovaj 18-godišnji golman ipak je ispao tragičar, pošto je njegovom greškom Benfika pretrpela poraz. On je u 64. minutu nakon šuta Markusa Rašforda sa oko 30 metara iz slobodnog udarca ušao s loptom u gol, umesto da je boksuje.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Junajted, kao i Ljubomir Fejsa za Benfiku, dok je Andrija Živković u igri bio od 55. minuta.

U drugom meču Grupe A Bazel je na gostovanju slavio golovima Taulanta Džake u 29. minutu i Dimitrija Oberlina u 90.

Junajted je lider Grupe A sa devet bodova, Bazel ima tri manje, dok je CSKA treći sa tri, a Benfika je poslednja bez bodova.