Hamilton najbrži na prvom treningu u Singapuru

Vozač Mercedesa Luis Hamilton bio je najbrži na današnjem prvom treningu uoči trke Formule 1 za Veliku nagradu Singapura.

Sedmostruki svetski šampion ostvario je rezultat od 1:43,033 minuta i bio je brži za 0,084 sekundi od vodećeg u generalnom plasmanu Maksa Verstapena iz Red Bula.

Treći je bio vozač Ferarija Šarl Lekler sa 0,402 sekunde zaostatka.

Vozač Red Bula Serhio Peres zauzeo je četvrto mesto, Džordž Rasel iz Mercedesa peto, a šesti je bio Karlos Sainc iz Ferarija.

Sedmo mesto zauzeo je Esteban Okon iz Alpina, a osmi je bio vozač Aston Martina Lens Strol, koji je izleteo sa staze zbog čega je trening u jednom trenutku bio prekinut.

Vozač Alfa Taurija Pjer Gasli bio je deveti, a Fernando Alonso iz Alpina 10.

Aktuelni svetski šampion Verstapen mogao bi već u nedelju da osvoji drugu šampionsku titulu, ako pobedi u Singapuru i poklope se drugi rezultati.

Verstapenu je za titulu potrebno da osvoji 22 boda više od Leklera.

Drugi trening na programu je kasnije danas, treći se vozi u subotu od 12, a kvalifikacije počinju tri sata kasnije.

Trka za Veliku nagradu Singapura na stazi Jas Marina, prvi put posle 2019. godine, na programu je u nedelju od 14 časova.