Hrvatska savladala Dansku, Holandija slavila u Poljskoj

ZAGREB – Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je večeras u Zagrebu Dansku sa 2:1 (0:0) i izbila na čelo Grupe 1 A Lige nacija.

Svi golovi na stadionu Maksimir pali su u drugom poluvremenu, a Hrvate je u vođstvo doveo Borna Sosa u 49. minutu.

Izjednačio je Kristijan Eriksen u 77. minutu, a za trijumf „kockastih“ pobrinuo se Lovro Majer koji je u igru ušao posle gola Danaca, a dva minuta kasnije pogodio mrežu Kaspera Šmajhela.

U drugom meču grupe, Francuska je u Parizu golovima Kilijana Mbapea i Olivjea Žirua porazila Austriju sa 2:0 (0:0).

Hrvatska je lider Grupe 1 A Lige nacija sa 10 bodova, Danci imaju devet, Francuska pet, a Austrija četiri boda.

U poslednjem kolu 25. septembra Austrija će dočekati Hrvatsku (20.45), a Danska Francusku u istom terminu.

U Grupi 4 A Lige nacija, Holandija je u Varšavi slavila na gostovanju Poljskoj sa 2:0 (1:0), a strelci za „lale“ bili su Kodi Gakpo u 14. i Stiven Bergvajn u 60. minutu.

Belgija je u Briselu na stadionu „Kralj Buduen“ savladala Vels sa 2:1 (2:0). Strelci za domaćina bili su Kevin de Brujne u 10. i Miši Batšuaji u 37. minutu, dok je počasni gol za Velšane postigao Kifer Mur u 50. minutu.

Odluka o pobedniku grupe pašće u poslednjem kolu, 25. septtembra, kada će Holandija dočekati Belgiju (20.45), dok će Vels ugostiti Poljsku u istom terminu.

Holanđani uoči poslednjeg kola imaju 13 bodova, tri više od Belgije, koju su savladali sa 4:1 na gostovanju.

To znači da će Belgijancima za prvo mesto biti potrebna ubedljiva pobeda u Amsterdamu.

Poljska je trećeplasirani tim Grupe 4 A Lige nacija sa četiri boda, a na začelju je Vels sa samo jednim osvojenim bodom.