Igokea lako pobedila Zvezdu i izborila majstoricu

LAKTAŠI – Košarkaši Igokee izjednačili su na 1:1 u polfuinalu plej-ofa ABA lige, pošto su danas u drugoj utakmici pobedili Crvenu zvezdu sa 81:68 (23:13, 22:18, 20:17, 16:20).

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Entoni Klemons sa 18 poena, dok je Edin Atić dodao 17.

U ekipi Zvezde istakao se Ognjen Dobrić sa 17 poena, a Dejan Davidovac dodao je 12.

Igokea je dominantno igrala na svom terenu, od početka do kraja uakmice bila je u prednosti uz sjajan šut iz igre.

Osnovna razlika u prvih 20 minuta igre stvorena je u šutu za tri poena, gde je Igokea pogodila sedam od 11 šuteva, a Zvezda samo dva iz 12.

Ekipa Dragana Bajića u uvodnim minutima meča izuzetno je branila „pik en rol“ napade Zvezde, koja se mučila da dođe do lakih poena.

Igokeu su u prvom poluvremenu predvodili Klemons, Pot i Atić, dok je u ekipi Zvezde jedini raspoloženi bio Davidovac.

U prva tri minuta igre treće četvrtine viđene su čak četiri tehničke greške, od čega četiri na konto Zvezde. Igokea je to iskorisila i došla do 21 poena razlike.

Situacija se u finišu treće i početkom četvrte deonice delimično promenila, Zvezda je pre svega zahvaljujući Simonoviću i Dobriću približila na 11 poena razlika (71:60), ali to je bilo praktično sve što su crveno-beli uspeli da urade.

Treći i odlučujući meč između Zvezde i Igokee igraće se u utorak od 18.30 u hali „Aleksandar Nikolić“.