Ispisana klupska istorija: Pobeda Crvene Zvezde u Novom Pazaru

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su u gostima pobedili Novi Pazar sa 4:0 (3:0) u zaostaloj utakmici 26. kola Superlige Srbije.

Strelci za 23. trijumf crveno-belih zaredom, čime su nadmašili rekord ekipe pod vođstvom Slavoljuba Muslina iz sezone 1999/2000, bili su Aleksandar Luković u 27, Ugo Vijeira u 38, Jasmin Trtovac autogol u 43. i Damijan Le Talek u 67. minutu.

Crvena zvezda nastavila je u istom ritmu da „melje“ rivale i to ubedljivom igrom na teškom gostovanju u Novom Pazaru, gde je često znala da se saplete, a prošle godine porazom na istom mestu i izgubi trku za titulom.

Utakmica je bila rešena već posle prvog poluvremena kada je bilo tri razlike za izabranike Miodraga Božovića.

Prvo je Luković pogodio glavom posle kornera, potom se Vijeira deveti put u nizu upisao u strelce (19. gol u šampionatu), dok je Trtovac skrenuo loptu u svoju mrežu posle centaršuta Srđana Plavšića. Omaleni vezista asistirao je i Le Taleku za konačnih 4:0.

Lider Superlige povećao je prednost na tabeli, pošto sada ima čak 32 boda više od drugoplasiranog Partizana i 33 od čačanskog Borca.