Kipčoge i Sumgong pobedili na maratonu u Londonu

Kenijski atletičari Eliud Kipčoge i Džemima Sumgong pobednici su današnjeg maratona u Londonu.

Kipčoge je trku završio za dva sata, tri minuta i pet sekundi i tako odbranio titulu osvojenu prošle godine.

Pored toga, kenijski atletičar je postavio rekord Londonskog maratona pretravši 42 kilometra i 195 metara samo osam sekundi sporije od svetskog rekorda.

Svetski rekord od dva sata, dva minuta i 57 sekundi postavio je Kenijac Denis Kimeto 2014. godine.

Drugo mesto na maratonu u Londonu osvojio je Kenijac Stenli Bivot, koji je kroz cilj prošao 46 posle pobednika, dok je treći bio Kenenisa Bekele iz Etiopije (2:06:36).

Veliko iznenadjenje Londonskog maratona priredila je Džemima Sumgong, koja je pobedila u ženskoj konkurenciji.

Ona je stazu pretrčala za dva sata, 22 minuta i 58 sekundi i tako stigla do svoje prve velike pobede.

Sumgong je imala veliki peh na oko šest kilometara pre cilja, pošto se okliznula i pala, ali je vrlo brzo uspela da se vrati u trku i na kraju trijumfuje.

Drugo mesto osvojila je prošlogodišnja pobednica Tigist Tifa iz Etiopije (2:23:03), dok je treća bila Florens Kiplagat iz Kenije (2:23:39).